Radka Westerkamp

Radka Westerkamp

Někdy v roce 2000, když jsem ještě profesionálně tančila a žila v Praze, jsem se začala učit pilates. Studovala jsem tehdy taneční pedagogiku klasického tance na pražské HAMU a hledala metodu, která by tanečníkům nahradila trénink, když rehabilitují po zraněních. V té době u nás pilates téměř nikdo neznal, pátrala jsem tedy po okolních státech.

První kroky mě zavedly do Vídně, do studia Bodyhood. Certifikát Pilates Matwork a strojů jsem získala v roce 2005 ve Finsku. Balanced Body Master teacherem pro matwork a stroje jsem se pak stala v roce 2009.

Ve Vídni jsem se později usadila, mám zde rodinu a pilates zde učím od roku 2006. Společně se svou kolegyní, lektorkou jógy, jsem založila studio „1040 Yoga & Pilates“ ve vídeňském 4. okrese.

Jelikož mě člověk, pohyb a zdraví zajímají, chtěla jsem si k pilates přidat ještě další metodu. Po vyzkoušení rolfingu a po krátkém studiu osteopathie v Mnichově jsem se nakonec rozhodla pro metodu Yamuna® Body Rolling a Yamuna® Foot Fitness. První je spojením tréninku a masáže pomocí speciálních míčů různé velikosti, druhé představuje účinné cviky na chodidla s pomůckami Foot Wakers. Studium obou metod jsem úspěšně zakončila certifikátem a učím je spolu s pilates ve svém studiu.

Život bez zdravého pohybu je pro mě nepředstavitelný, abych byla šťastná a silná, musím se ve svém těle cítit dobře. Snažím se, aby se i moji klienti cítili ve svém těle dobře a spokojeně, prostě jako doma.