Průvodce mateřstvím 1: Cvičení v těhotenství a příprava k porodu

Kurz Průvodce mateřstvím je zcela výjimečný svým rozsahem i zaměřením. Podává velmi komplexní informace, které jinak musí zájemce získávat z různých zdrojů. Kurz vede vynikající Petra Sojková, která má za sebou více než 20 let praxe, kdy se zabývala pohybovými aktivitami dětí předškolního věku, manipulací s kojenci i cvičením těhotných.

Kurz je určen instruktorkám a fyzioterapeutům se zájmem o danou problematiku, ale také samotným nastávajícím maminkám, které chtějí aktivně přistoupit ke svému těhotenství a mateřství.

Program:

První část kurzu Průvodce mateřstvím se věnuje předporodnímu období. Hlavními tématy budou

  • změny v organismu (fyziologické těhotenství)
  • přínos cvičení
  • rizika
  • příprava k porodu

Podrobně bude vysvětlen vliv těhotenství na pohybový aparát ženy. Z toho bude také vycházet cvičení zaměřené na jednotlivé trimestry - které cviky jsou pro nastávající maminky doporučené a které jsou naopak kontraindikovány.

Těhotenství úzce souvisí s jídelníčkem a vhodnou stravou. Instruktor by měl také znát, jaká vyšetření těhotnou ženu čekají. Kromě toho pomůže lektorka Petra Sojková účastníkům kurzu lépe se zorientovat, co všechno nastávající maminka potřebuje a využije a kdy naopak je lepší odolat marketingovému přesvědčování.

Termíny