PortDeBras - Basic (Level 1)

PortDeBras spadá do cvičení z řady Body& Mind, které vede k uvolnění mysli i těla. Atmosféru dotváří netradiční relaxační hudba s orientálními prvky. PortDeBras je inspirováno prvky jógy a pilates. Jednoduché a plynulé sekvence pohybů spojují v souladu s hudbou posturální techniky, balanční cvičení a strečink.

PortDeBras je koncept založený na myšlence posilovacího a zároveň rehabilitačního tréninku dostupného pro všechny. Důraz je kladen zejména na správné držení těla a plynulost pohybu. Rozvíjí mobilitu páteře a kloubů, sílu i flexibilitu. Dochází ke zlepšení techniky pohybu, což příspívá k prohloubení koordinačních schopností v harmonickém pohybu. Program PortDeBras tak přináší fyzickou a psychickou rovnováhu.

Obsah kurzu

  • Lucie Dědičováseznámení se základními principy a myšlenkami PortDeBras 
  • vysvětlení techniky paží, postavení a práce s chodidly
  • držení těla v jednotlivých pozicích
  • přechody mezi jednotlivými pozicemi
  • intenzivní trénování základních sekvencí

Absolvent školení získává

  • časově neomezený certifikát konceptu PortDeBras
  • možnost stát se členem PortDeBras Club System
  • novou inspiraci pro své hodiny

PortDeBras® Club System

PortDeBras® Club System nabízí DVD s předem připravenými videolekcemi a oficiální hudbou pro potřeby instruktorů i jednotlivců. Jedná se o placenou službu, která není součástí kurzu ani jiného školení. Poplatek zahrnuje roční členství.

Po zakoupení je klientovi 1x za 3 měsíce zaslán odkaz, ze kterého si stáhne hudbu a oficiální video s již hotovými pohybovými sekvencemi a návodem k výuce. Program je pravidelně obměňován o nové bloky, které jsou členům klubu zasílány 4x ročně.

Každé DVD se skládá ze 7 - 8 odlišných cvičebních bloků, které zahrnují základní prvky klasického PortDeBras, dále PortDeBras Band a PortDeBras Par Terre. Bloky jsou jednoduché a vhodné pro všechny ženy i muže, každé kondice a všech věkových kategorií.

Jednou ze základních myšlenek Vladimira Snezhika, zakladatele PortDeBras, byla právě snaha o vytvoření přístupného programu PortDeBras, který může cvičit každý. Formát klubového tréninku PortDeBras® Club System je založený na propojení strečinku, konceptu přirozeného pohybu a rovnováhy. Pohybové sekvence jsou sestaveny ve specifickém pořadí a využívají cvičení pro koordinaci, flexibilitu i funkční trénink.

Vzdělávací systém PortDeBras

Více o systému vzdělávání se dozvíte na stránkách Lucie Dědičové.

Termíny