PortDeBras - Healthy Body

Workshop představuje zcela nový koncept ve výuce metody. Lucie Dědičová je jedinou certifikovanou lektorkou v ČR, která tento workshop může vyučovat.

Cílem semináře je objasnění stavby a struktury lekce PortDeBras, aby trénink odpovídal konceptu zdravé a ohebné páteře. Sekvence podporují a rozvíjejí přirozené pohyby ve fyziologických rozsazích. Healthy Body přístup pomáhá účastníkům kurzu, aby si více uvědomovali vliv jednotlivých sekvencí na různé části těla, a tyto zkušenosti následně uplatňovali při vedení svých tréninků.

Zkušenosti s PortDeBras nejsou podmínkou účasti.

Komu je workshop určen

  • lektorům PortDeBras
  • trenérům jiných forem cvičení, kteří jsou zvědaví a chtějí se inspirovat
  • běžným klientům, kteří se zajímají, na co konkrétně jsou zacílené sekvence, které znají z lekcí PdB

IMG_4269

Obsah

Na praktických ukázkách je vysvětlována technika cviků a sekvencí. Účastníkům jsou nejprve představeny průpravné statické cviky, které se postupně rozvíjejí v komplexní funkční pohyby. Současně je vysvětleno zacílení jednotlivých pohybových sekvencí, které vycházejí ze základních pohybů páteře.

Důležitým prvkem v soudobém pojetí PortDeBras je využití pomůcek. Na různých cvicích bude názorně předvedeno, že sekvence z PortDeBras classic lze vždy trénovat s therabandem, na baloně či na podložce.

  • Součástí workshopu je ukázková lekce PortDeBras - Healthy Body.

PortDeBras® Club System

PortDeBras® Club System nabízí DVD s předem připravenými videolekcemi a oficiální hudbou pro potřeby instruktorů i jednotlivců. Jedná se o placenou službu, která není součástí kurzu ani jiného školení. Poplatek zahrnuje roční členství.

Po zakoupení je klientovi 1x za 3 měsíce zaslán odkaz, ze kterého si stáhne hudbu a oficiální video s již hotovými pohybovými sekvencemi a návodem k výuce. Program je pravidelně obměňován o nové bloky, které jsou členům klubu zasílány 4x ročně.

Každé DVD se skládá ze 7 - 8 odlišných cvičebních bloků, které zahrnují základní prvky klasického PortDeBras, dále PortDeBras Band a PortDeBras Par Terre. Bloky jsou jednoduché a vhodné pro všechny ženy i muže, každé kondice a všech věkových kategorií.

Jednou ze základních myšlenek Vladimira Snezhika, zakladatele PortDeBras, byla právě snaha o vytvoření přístupného programu PortDeBras, který může cvičit každý. Formát klubového tréninku PortDeBras® Club System je založený na propojení strečinku, konceptu přirozeného pohybu a rovnováhy. Pohybové sekvence jsou sestaveny ve specifickém pořadí a využívají cvičení pro koordinaci, flexibilitu i funkční trénink.

Vzdělávací systém PortDeBras

Více o systému vzdělávání se dozvíte na stránkách Lucie Dědičové.

Termíny

24. 05. 2020 09:00 - 16:00
Instruktor: Dědičová Lucie
Místo konání:myPilates
Cena: 2 500 Kč