PortDeBras - Inspiration

aneb od pilates k PortDeBras

Workshop je sestaven tak, aby inspiraci nalezli:

 • lektoři pilates, kteří ještě nemají s PortDeBras zkušenost
 • návštěvníci dopoledního workshopu o osteoporóze
 • všichni, kdo si chtějí v sobotu odpoledne zacvičit

Předchozí zkušenosti s PortDeBras nejsou podmínkou. Inspiration Day slouží nejen ke vzdělávání lektorů PdB a dalších forem cvičení, ale mohou se ho zúčastnit také klienti, kteří mají zájem si zacvičit.

Obsah

 • praktická ukázka (90 min)
 • rozbor a diskuze (45 min)
 • trénink pohybových bloků (45 min)

Co zjistíte?

 • že PortDeBras je dostupné opravdu všem (bez ohledu na věk)
 • že PortDeBras je vynikající trénink koordinace, rovnováhy, soustředění, flexibility či plynulého pohybu
 • že se při cvičení zlepšuje vnímání vlastního těla
 • že pohyb s hudbou nám dělá radost
 • že se cvičení stane meditací v pohybu - mysl se zklidní a tělo se probudí

Při workshopu budou při cvičení využívány fitbally, kdy jednoduché cvičební bloky vycházejí ze základních pohybů, které se učí na lekcích pilates. Netradiční, ale funkční pohybové sekvence s therabandem naznačí možnosti využití této pomůcky při cvičení.

Fitball a theraband v pojetí tohoto workshopu pomáhají pochopit pohyb, který si na závěr zacvičíte i bez nich.

 

 

PortDeBras® Club System

PortDeBras® Club System nabízí DVD s předem připravenými videolekcemi a oficiální hudbou pro potřeby instruktorů i jednotlivců. Jedná se o placenou službu, která není součástí kurzu ani jiného školení. Poplatek zahrnuje roční členství.

Po zakoupení je klientovi 1x za 3 měsíce zaslán odkaz, ze kterého si stáhne hudbu a oficiální video s již hotovými pohybovými sekvencemi a návodem k výuce. Program je pravidelně obměňován o nové bloky, které jsou členům klubu zasílány 4x ročně.

Každé DVD se skládá ze 7 - 8 odlišných cvičebních bloků, které zahrnují základní prvky klasického PortDeBras, dále PortDeBras Band a PortDeBras Par Terre. Bloky jsou jednoduché a vhodné pro všechny ženy i muže, každé kondice a všech věkových kategorií.

Jednou ze základních myšlenek Vladimira Snezhika, zakladatele PortDeBras, byla právě snaha o vytvoření přístupného programu PortDeBras, který může cvičit každý. Formát klubového tréninku PortDeBras® Club System je založený na propojení strečinku, konceptu přirozeného pohybu a rovnováhy. Pohybové sekvence jsou sestaveny ve specifickém pořadí a využívají cvičení pro koordinaci, flexibilitu i funkční trénink.

Vzdělávací systém PortDeBras

Více o systému vzdělávání se dozvíte na stránkách Lucie Dědičové.

Zvýhodněná cena

Tento workshop je součástí tzv. "balíčku". Dvě akce, které se konají v jeden den, nabízíme za výhodnější cenu. Pokud chcete tuto možnost využít, přihlaste se zde.

S touto akcí je spojen seminář Jak vyzrát na osteoporózu.

Termíny