Vzdělávací systém BBU

VZDĚLÁVACÍ KURZY AKREDITOVANÉ MŠMT
VE SPOLUPRÁCI S AMERICKOU BALANCED BODY UNIVERSITY

 • možnost získat akreditaci, potřebnou k vystavení živnostenského listu
 • možnost získat mezinárodní certifikát BBU
 • odborné semináře a workshopy navazující na základní kurzy

logo BB

V roce 2009 zahájila společnost myPilates ACADEMY (tehdy ještě jako Body Style) svou spolupráci s americkou společností Balanced Body, která je jednou z nejvýznamnějších světových Pilates organizací. Její součástí je Balanced Body University (BBU), která zajišťuje školení instruktorů Pilates po celém světě na té nejvyšší úrovni. Od září 2009 myPilates ACADEMY převzala školicí systém BBU a stala se jediným takovým školicím centrem v republice. BBU nejen zaručuje vysokou kvalitu kurzu, ale po úspěšném složení zkoušek také absolventům vystaví mezinárodně platný a uznávaný certifikát.

Vzdělávací systém BBU je rozdělen do několika samostatných kurzů:

U kurzů Mat 1 a Mat 2 jsme se rozhodli rozšířit systém BBU kurzů o tréninky, které pomohou účastníkům zopakovat si cviky pod vedením lektorů kurzu a ověřit si poznatky získané při praktických lekcích. Rozhodnutí vychází především z malého množství kvalifikovaných pracovišť, fitcenter a studií, kde by bylo pro účastníky kurzů možné získat požadovanou praxi.

Kromě uvedených tréninků pod vedením lektorů kurzu platí pro všechny frekventanty povinnost absolvovat praxi jak v pozici studenta, tak v pozici lektora. Tyto stáže mohou probíhat v jiných sportovních zařízeních nebo ve studiu myPilates. Studenti tak získají potřebné zkušenosti ke složení certifikace.

Během celé doby vzdělávání a následného zvyšování kvalifikace nabízíme možnost konzultací.

Proč si vybrat myPilates ACADEMY a BBU?

Balanced Body University se věnuje vzdělávání v oboru Pilates jako část Balanced Body, největšího světového výrobce a distributora Pilates vybavení. Po více než třicet let se Balanced Body drží na předních místech ve výrobě, inovaci a v prodeji vysoce kvalitního Pilates vybavení ve stovce zemí světa.

BBU pokračuje ve své tradici za pomoci výkonné sítě Master instruktorů, pracujících po celém světě.

Naše vzdělávání zahrnuje zkušenosti, péči a nadšení širokého spektra instruktorů různého zaměření ze všech koutů světa. Z tohoto důvodu systém Balanced Body University nabízí pestré možnosti školení pro Pilates studia, fitness i rehabilitační péči.

Naše výuka zahrnuje tradiční Pilates Mat, Reformer, Trapeze Table, Chair a Barrel repertoár, stejně jako moderní metody, kterak učit bezpečnou, efektivní a zábavnou formou. Celé vzdělávání je garantováno a probíhá podle studijních programů Pilates Metod Alliance.

Naše programy nabízejí tříúrovňový systém Pilates vzdělání:

 • Mat úroveň
 • Reformer úroveň
 • Komplexní úroveň

Kterýkoli stupeň nabízí studium pro začátečníky, kteří se mohou dále vzdělávat v propracovaných programech každý týden, měsíc i rok. Každý ze tří stupňů je navržen tak, aby umožnil osvojení učební techniky a napomohl k neustálému zlepšování každého instruktora.

Akreditace

Kurzy byly schváleny jako vzdělávací rekvalifikační program podle vyhlášky MŠMT č. 524/2004 Sb., číslo akreditace 102/2016-50. Pro Vás to například znamená, že na základě osvědčení o absolvování kurzu můžete získat živnostenský list jako instruktor Pilates.

myPilates ACADEMY si spolu s Balanced Body University klade za cíl pomoci Vám stát se spolehlivým a tvůrčím instruktorem pilates!Rozšiřujeme pracovní kolektiv

Přijmeme do našeho teamu novou recepční. Jedná se o práci na DPP (cca 10-15hod týdně), převážně v odpoledních a večerních hodinách. Ideální pro studenty.

Požadujeme:

 • vynikající komunikační schopnosti, příjemné vystupování a pečlivost
 • dobrou znalost práce na PC (MS Excel, Office, internet)
 • AJ na komunikativní úrovni
 • dobré organizační schopnosti
 • úsměv na tváři

V případě zájmu a pro více informací kontaktujte Gábinu Němečkovou na emailu gabriela@mypilates.cz.


Nejbližší úvodní lekce

Skupinová úvodní lekce probíhá každou středu od 19.00 hodin (55 minut / 300 Kč). Absolvování úvodní hodiny je nezbytné, abyste se mohli účasnit skupinového cvičení v rámci lekcí dle rozvrhu. Přihlásit se můžete na čísle 602 603 603.


Uvítáme v týmu nové instruktory

V našem týmu je volné místo pro instruktorku pilates (ideálně se znalostí cvičení na strojích Reformer). Uvítáme mezi námi i studenty fyzioterapie. Rozsah a forma spolupráce dle dohody. V případě zájmu a pro více informací kontaktujte Gábinu Němečkovou na emailu gabriela@mypilates.cz.


Zakládáte studio?

Poradíme vám, jak na to. Máme zkušenosti s výběrem vhodného prostoru, upozorníme vás na možná úskalí provozu, pomůžeme vám zvolit správné vybavení. Kontaktujte Gábinu Němečkovou, která s vámi probere možnosti a podělí se o zkušenosti s vedením studia.


Nové pomůcky

V poslední době přibylo do studia několik nových pomůcek: Bodhi, Duet a Yamuna® Fitness Wakers. Rozhodli jsme se Vám je představit v samostatném článku.