Workshopy

Duet: dva rollery jsou víc než jeden

Duet Spojením dvou rollerů pomocí pevného popruhu vzniká pomůcka, kterou v Balanced Body nazvali Duet.

Můžete na něm cvičit ve všech pozicích a zažijete přitom zcela jiný pocit při provádění známých cviků. Nová forma zpětné vazby napomáhá lepšímu procítění vlastního těla a následně i přesnější autokorekci.

  

podrobnosti


Fitball tak trochu jinak

Fitball

Fitball patří k dostupným a běžně používaným pomůckám v oblasti fitness. Brzy našel své využití také v pilates, protože se při cvičení na velkém míči uplatňují všechny klasické pilates principy. Klasické cviky z matwork a reformer sestav se tak díky velkému míči mohou stát opravdovou výzvou.

podrobnosti


Konnector: Posuňte Reformer pilates na vyšší úroveň!

Pilates usiluje o funkční pohyb celého těla a propojení jeho jednotlivých částí patří k hlavním cílům metody. Skvělá inovativní pomůcka Viktora Uygana Konnector z dílny Balanced Body vytváří vnitřní propojení s okamžitou zpětnou vazbou.

Konnector je jednolanový kladkostroj s upevňovacími body (4 Tri Loops) pro všechny čtyři končetiny. Patentovaný systém umožňuje na stroji Reformer nezávislý a současný pohyb paží i nohou.

podrobnosti


Kouzla s Magic Circlem

Magic circle patří k nejstarším pomůckám pro cvičení pilates. Vytvořil ho sám autor této cvičební metody, J.H.Pilates. V dnešní době se rozšířil Magic Circle i do běžných fitcenter. Na konci workshopu možná budete překvapeni, že neslouží jen ke stlačování... Klienti si tuto variabilní pomůcku zamilují, jen co zjistí, jak jim může pomoci při cvičení.

podrobnosti


Kruhový trénink v pilates

Zdá se Vám nemožné spojení pilates a kruhového tréninku?

Při workshopu si na vlastním těle vyzkoušíte kruhový trénink s různými pomůckami včetně pilates strojů. Naučíte se, podle jakých pravidel kruhový trénink sestavit. Zjistíte, jak můžete využít nejrůznější pomůcky. Objevíte, co všechno můžete v rámci kruhového tréninku svým klientům nabídnout. V neposlední řadě si také užijete zábavné dopoledne.

podrobnosti


Master Reformer - Arc Barrel

arc barrel 3 Arc Barrel se stále více využívá v pilates lekcích a patří již ke standardním pomůckám ve většině pilates studií. Pokud máte zvládnutý základní repertoár cviků na podložce, připravili jsme workshop, který přináší další možnosti využití této pomůcky na strojích.

Workshop je určen především instruktorům, kteří již mají praxi s Reformerem.

 

podrobnosti


Master Reformer - Balance

Reformer již dávno patří i v České republice ke standardnímu vybavení větších pilates studií. Repertoár cviků na něm je velmi pestrý a náročnost cviků lze přizpůsobit od základních až po skutečně pokročilé. Přesto po nějaké době může nastat okamžik, kdy je třeba se posunout dál... Jednou z možností je využít na stroji ostatní pilates pomůcky.

Workshop je určen instruktorům, kteří jsou již seznámeni se cvičením na tomto pilates stroji a hledají další cesty, jak svým klientům připravit nové výzvy.

podrobnosti


Master Reformer - Footwork, Jumpboard, rotační disky

Master Reformer workshopy představují nadstavbu k základnímu kurzu Pilates instruktor - Reformer. Jsou určeny trenérům s praxí, kteří tento stroj aktivně používají.

Dolní končetiny zásadním způsobem ovlivňují posturu celého člověka. Jsou důležitou částí lidského těla, které by měla být věnována odpovídající pozornost. Proto by Footwork měl být základem každé lekce na Reformeru. Klasický repertoár cviků na footbaru lze rozšířit pomocí jumpboardu nebo rotačních disků.

podrobnosti


Master Reformer - Pro těhotné

Master Reformer – Pro těhotné podává komplexní informace pro cvičení s těhotnými klientkami a cvičení po porodu na stroji. Kurz vede vynikající Petra Sojková, která má za sebou více než 20 let praxe, kdy se zabývala pohybovými aktivitami dětí předškolního věku, manipulací s kojenci a cvičením těhotných.

podrobnosti


Master Reformer - Tower v pohybu

Tower (věž) je volitelnou součástí stroje Reformer. Tato vertikální konstrukce rozšiřuje zásadním způsobem možnosti cvičení. Obvyklé je použití spolu s pevnou deskou, kdy vznikne zjednodušená verze Trapeze Tablu. Ale co všechno by se dalo na stroji dělat, kdyby se tam pevná deska nedala a zůstal jen pohyblivý vozík? Vydejte se spolu s Petrou Sojkovou na výzkumnou výpravu...

podrobnosti


MOTR

MOTRMyslíte si, že už Vás jen tak něco nepřekvapí? Pak musíte rozhodně vyzkoušet MOTR!

MOTR (MOvement on The Roller) není jen jakousi variací nebo vylepšením Foam Rolleru. MOTR je nová, inovativní pomůcka, která nabízí větší variabilitu a různorodost cvičení, než si dokážete představit. Je libo funkční trénink? Potrápit rovnováhu? Zpotit se při kardio cvičení? Pracovat na propojení body and mind? Jednoduše posilovat? Trénovat koordinaci? Všechno a mnohem více si můžete splnit v rámci tohoto workshopu s jednou jedinou pomůckou!

podrobnosti


O zeď se vždy můžete opřít

Dřep zády u zdi nebo nácvik na kliky s rukama opřenýma o stěnu - kdo by neznal tyhle jednoduché cviky. Ale je to opravdu všechno, jak lze obyčejnou zeď při tréninku využít?

S pomocí stěny dokážete změnit zažité pohybové stereotypy a vyzkoušíte inovativní cesty ke zlepšení svalové síly, rovnováhy, chůze i dalších forem pohybu.

podrobnosti


Spinefitter

SPINEFITTER od SISSEL® byl vyvinut na základě každodenní práce v terapeutické praxi a studiu. Je to inovativní cvičební pomůcka, která je extrémně všestranná při bolestech zad, napětí ve svalech a omezené pohyblivosti páteře a spojuje tak relaxaci a efektivní trénink.

Již v klidové poloze vleže na zádech na SPINEFITTER může dojít ke znatelnému uvolnění ramenního pletence.

Jde o 28 vzájemně propojených koulí ležících ve dvou řadách, které pomáhají uvolnit napětí prostřednictvím hlubokého a intenzivního tlaku na obě strany páteře a přispívá tak k fyzické pohodě.

Multifunkční design SPINEFITTER umožňuje:

  • zlepšení koordinace a rovnováhy
  • posílení svalů
  • uvolnění svalových spasmů
podrobnosti


V hlavní roli Arc Barrel

Arc BarrelObjevte mobilitu páteře v celé své kráse. Poznejte nový rozměr flexe, extenze, rotace a laterální flexe pomocí Arc Barrelu. Nebojte se vyzkoušet svou stabilitu na této osobité pomůcce.

 

podrobnosti


Vzpor v celé své kráse

Plank, vzpor, pozice prkna - zdánlivě jednoduchý cvik s množstvím variant. Tento workshop z vás udělá odborníka na plank. Cvičit ho můžete v různých pozicích, snadno přizpůsobíte jeho náročnost, můžete trénovat výdrž nebo vytvořit plynulou sekvenci několika po sobě jdoucích vzporů.

Workshop je určen komukoli, kdo sám vzpory cvičí nebo je vyžaduje po klientech. Je sestaven tak, aby poznatky mohli využít lektoři pilates, trenéři fitness i zájemci z řad laické veřejnosti.

podrobnosti


Yamuna® Body Rolling workshop

Yamuna balls

Celodenní workshop spojuje 2 základní techniky, Yamuna® Foot Fitness a Yamuna® Body Rolling.

Nejprve probudíte chodidla pomocí Yamuna® Foot Wakers, abyste se dále mohli věnovat celému tělu, od nohou po hlavu. Využijete přitom všechny druhy míčů, které speciálně pro tuto techniku vyvinula Yamuna Zake (USA). Seznámíte se s metodikou body rolling, se specifiky jednotlivých druhů míčů i s možnostmi jejich využití.

podrobnosti


Zaostřeno na kyčel

Kyčelní kloub je druhým největším kloubem v lidském těle a současně patří k nejzatěžovanějším. Spojuje dolní končetiny s pánví a má dvě velmi důležité funkce: drží tělo vzpřímené a umožňuje pohyb.

Stabilita a nastavení kyčelního kloubu může mít vliv na bolestivost v oblasti bederní páteře. Vyváženost pohybů mezí flexí a extenzí kyčle je známá věc, ale co se na to podívat více do hloubky?

podrobnosti


Závěsné systémy: Bodhi - Basic

Při cvičení se závěsnými systémy se obvykle uplatní všechny pilates principy najednou. Vychýlení ze standardních pozic aktivuje svaly centra, pro udržení rovnováhy je třeba preciznost a koordinace. Cvičení s takovou pomůckou rovnoměrně posiluje celé tělo a rozvíjí dynamickou flexibilitu.

Bodhi systém nabízí až 4 závěsné body. Díky velkému množství kombinací lze náročnost tréninku zvyšovat postupně a cvičení tak může být velmi kreativní a různorodé.

podrobnosti