Workshopy

První pomoc

Vědět si rady tváří v tvář úrazu či jinému náhlému zdravotnímu problému se hodí každému. Na lekcích pilates sice klienti neriskují život, přesto může nastat situace, kdy je dobré umět správně poskytnout laickou první pomoc. U trenérů a instruktorů pohybových aktivit by měly být tyto znalosti samozřejmostí.

podrobnosti


Challenging Cadillac: lépe a efektivněji

Cadillac neboli Trapeze Table poskytuje jedinečnou příležitost k probuzení těla, zlepšení kondice a odstranění zdravotních problémů. Tento výjimečný vynález v sobě skrývá obrovský potenciál a jako král mezi pilates stroji si rozhodně zaslouží větší pozornost, než jaké se mu dostává. Spolu s důsledným a pečlivým trenérem tvoří neodolatelnou kombinaci, díky které dokážete cvičit (i učit) pilates lépe a efektivněji.

podrobnosti


Duet: dva rollery jsou víc než jeden

Duet Spojením dvou rollerů pomocí pevného popruhu vzniká pomůcka, kterou v Balanced Body nazvali Duet.

Můžete na něm cvičit ve všech pozicích a zažijete přitom zcela jiný pocit při provádění známých cviků. Nová forma zpětné vazby napomáhá lepšímu procítění vlastního těla a následně i přesnější autokorekci.

  

podrobnosti


Fitball tak trochu jinak

Fitballaneb Velké míče dokážou velké divy

Pokud chcete i vy poznat jejich kouzlo, neváhejte a přijďte si otestovat sílu středu těla, rovnováhu a koordinaci. Klasické cviky z matwork sestavy se díky velkému míči mohou stát opravdovou výzvou.

podrobnosti


Kouzla s Magic Circlem

Magic circle patří k nejstarším pomůckám pro cvičení pilates. Vytvořil ho sám autor této cvičební metody, J.H.Pilates. V dnešní době se rozšířil Magic Circle i do běžných fitcenter. Na konci workshopu možná budete překvapeni, že neslouží jen ke stlačování... Klienti si tuto variabilní pomůcku zamilují, jen co zjistí, jak jim může pomoci při cvičení.

podrobnosti


Kruhový trénink v pilates

Zdá se Vám nemožné spojení pilates a kruhového tréninku?

Při workshopu si na vlastním těle vyzkoušíte kruhový trénink s různými pomůckami včetně pilates strojů. Naučíte se, podle jakých pravidel kruhový trénink sestavit. Zjistíte, jak můžete využít nejrůznější pomůcky. Objevíte, co všechno můžete v rámci kruhového tréninku svým klientům nabídnout. V neposlední řadě si také užijete zábavné dopoledne.

podrobnosti


Master Reformer - Arc Barrel

arc barrel 3 Arc Barrel se stále více využívá v pilates lekcích a patří již ke standardním pomůckám ve většině pilates studií. Pokud máte zvládnutý základní repertoár cviků na podložce, připravili jsme workshop, který přináší další možnosti využití této pomůcky na strojích.

Workshop je určen především instruktorům, kteří již mají praxi s Reformerem.

 

podrobnosti


Master Reformer - Balance

Reformer již dávno patří i v České republice ke standardnímu vybavení větších pilates studií. Repertoár cviků na něm je velmi pestrý a náročnost cviků lze přizpůsobit od základních až po skutečně pokročilé. Přesto po nějaké době může nastat okamžik, kdy je třeba se posunout dál... Jednou z možností je využít na stroji ostatní pilates pomůcky.

Workshop je určen instruktorům, kteří jsou již seznámeni se cvičením na tomto pilates stroji a hledají další cesty, jak svým klientům připravit nové výzvy.

podrobnosti


Master Reformer - Footwork, Jumpboard, rotační disky

Master Reformer workshopy představují nadstavbu k základnímu kurzu Pilates instruktor - Reformer. Jsou určeny trenérům s praxí, kteří tento stroj aktivně používají.

Dolní končetiny zásadním způsobem ovlivňují posturu celého člověka. Jsou důležitou částí lidského těla, které by měla být věnována odpovídající pozornost. Proto by Footwork měl být základem každé lekce na Reformeru. Klasický repertoár cviků na footbaru lze rozšířit pomocí jumpboardu nebo rotačních disků.

podrobnosti


Master Reformer - Tower v pohybu

Tower (věž) je volitelnou součástí stroje Reformer. Tato vertikální konstrukce rozšiřuje zásadním způsobem možnosti cvičení. Obvyklé je použití spolu s pevnou deskou, kdy vznikne zjednodušená verze Trapeze Tablu. Ale co všechno by se dalo na stroji dělat, kdyby se tam pevná deska nedala a zůstal jen pohyblivý vozík? Vydejte se spolu s Petrou Sojkovou na výzkumnou výpravu...

podrobnosti


MOTR

MOTRMyslíte si, že už Vás jen tak něco nepřekvapí? Pak musíte rozhodně vyzkoušet MOTR!

MOTR (MOvement on The Roller) není jen jakousi variací nebo vylepšením Foam Rolleru. MOTR je nová, inovativní pomůcka, která nabízí větší variabilitu a různorodost cvičení, než si dokážete představit. Je libo funkční trénink? Potrápit rovnováhu? Zpotit se při kardio cvičení? Pracovat na propojení body and mind? Jednoduše posilovat? Trénovat koordinaci? Všechno a mnohem více si můžete splnit v rámci tohoto workshopu s jednou jedinou pomůckou!

podrobnosti


O zeď se vždy můžete opřít

Dřep zády u zdi nebo nácvik na kliky s rukama opřenýma o stěnu - kdo by neznal tyhle jednoduché cviky. Ale je to opravdu všechno, jak lze obyčejnou zeď při tréninku využít?

S pomocí stěny dokážete změnit zažité pohybové stereotypy a vyzkoušíte inovativní cesty ke zlepšení svalové síly, rovnováhy, chůze i dalších forem pohybu.

podrobnosti


ONLINE: Cvičení s těhotnými klientkami - základní informace a praktické rady

Chcete se cítit jistější při vedení lekcí pro nastávající maminky? Pomůže vám k tomu tento webinář, který představuje shrnutí nejdůležitějších informací a pravidel, jimiž se následně můžete řídit při své praxi.

Webinář vede vynikající Petra Sojková, která má za sebou více než 25 let praxe, kdy se zabývala pohybovými aktivitami dětí předškolního věku, manipulací s kojenci i cvičením těhotných.

podrobnosti


ONLINE: Diastáza - co jste se chtěli zeptat a neměli jste příležitost

Diastáza aneb rozestup přímého břišního svalu je často opomíjena lékaři i trenéry. Přitom se jedná o závažnou změnu, která ovlivňuje práci břišních svalů a fungování celého středu těla.

O své bohaté zkušenosti v této oblasti se s vámi podělí lektorka Petra Sojková, která se řadu let věnuje všemu, co souvisí s mateřstvím. Správný přístup ke cvičení v období těhotenství zásadně ovlivňuje nejen jeho průběh, ale i samotný porod a také dopad, jaký má na ženské tělo. Vzniku diastázy se totiž dá úspěšně předcházet. Těhotenství ovšem není jedinou příčinou, která diastázu vyvolává. Workshop pomůže odhalit, jak to s diastázou vlastně je.

podrobnosti


ONLINE: Dobré ráno, nohy

Praktická lekce, která vás naučí, co všechno můžete dělat sami nebo se svými klienty, aby nohy byly zdravé a spokojené.

Není žádným tajemstvím, jak moc je pro celé tělo důležité funkční chodidlo, postavení nohy či flexibilita kloubů. Přesto nohám jen málokdo věnuje dostatek péče. Pojďte si spolu s námi vyzkoušet, jaké to bude, když se jim dostane zasloužené pozornosti.

podrobnosti


ONLINE: Jak si v těhotenství zacvičit a připravit se na miminko

Workshop je určený především budoucím maminkám, které chtějí cvičit samy, bez odborného vedení. Nestačí se zaměřit na to, aby cvičení neškodilo. Vhodně zvolenými cviky lze například dosáhnout úlevy od bolestí zad, zlepšit dýchání nebo odstranit jiné zdravotní obtíže, které se objevily v souvislosti s těhotenstvím. Je možné se připravit na porod i na dobu po porodu, a to jak fyzicky, tak psychicky.

Vítány jsou samozřejmě i trenérky a instruktorky, které si na workshopu mohou rozšířit zásobník cviků a zopakovat si, co již určitě vědí.

podrobnosti


ONLINE: Klasika z posilovny netradičně

Tento workshop je určen všem, kteří rádi zvedají činky nebo touží po "pekáči buchet". Těm, kteří si v době nouzového stavu pustili video s workoutem z posilovny a vrhli se na kliky, sklapovačky a dřepy. Chceme vám pomoci cvičit správně to, co vás baví.

Webinářem bychom rádi oslovili především teanegery, ale vítáni jsou také trenéři s klienty z řad dospívající mládeže a samozřejmě každý se zájmem o danou problematiku. Obsah se může přizpůsobit zájmu přihlášených účastníků.

podrobnosti


ONLINE: Master Reformer - ukázková lekce

Těšili jste se na workshopy na Reformeru s Petrou Sojkovou? Nebo nevíte, co od kurzu Master Reformer očekávat? Máte doma Reformer a chybí vám inspirace?

Na této online lekci si s námi zacvičíte, ale především vám chceme představit prvky z jednotlivých částí kurzu Master Reformer. Pojďte s námi vyzkoušet svou rovnováhu, Tower v pohybu, box i Konnector. Pojďte zažít Reformer jinak.

podrobnosti


ONLINE: Reformer Refresh - precizně, podrobně, pečlivě

Určitě jste už zjistili, že absolvovat kurz (ať už je o čemkoli) nestačí k tomu, abyste dané téma vstřebali, zvládli používat při lekcích a dokázali předávat dál svým klientům. Tento opakovací webinář s Gábinou Němečkovou se vrací k základním cvikům na Reformeru, které jistě znáte, ale přesto je vždy co objevit - nový tip pro správné nastavení klienta, verbální pokyn, varianta cviku nebo možná již zapomenutá instrukce.

podrobnosti


ONLINE: V hlavní roli Arc Barrel

Arc BarrelObjevte mobilitu páteře v celé své kráse. Poznejte nový rozměr flexe, extenze, rotace a laterální flexe pomocí Arc Barrelu. Nebojte se vyzkoušet svou stabilitu na této osobité pomůcce.

 

podrobnosti


ONLINE: Za tajemstvím pánevního dna

Každý ho má, při každém pohybu ho používá a lektoři o něm pořád mluví - pánevní dno. Jaká je jeho úloha? Jak je propojeno s celým tělem? Jaké jsou následky, když není funkční?

Nejen na tyto otázky odpoví během webináře Petra Sojková, která vás provede tajemnou oblastí lidského těla nazvanou pánevní dno.

podrobnosti


ONLINE: Zkroťte si svůj roller

pilates rollerPilates a roller, perfektní kombinace pro rozvoj svalové rovnováhy

Svalová rovnováha je hlavním stavebním kamenem prevence poranění jak pro sportovce tak i pro běžnou populaci. Svalovou rovnováhu potřebujeme v jakékoliv pohybové aktivitě bez ohledu na věk či profesionalitu. Pilates nabízí vynikající způsob jak vytvořit odpovídající délku a sílu svalů, které jsou důležité pro zdravé držení těla a správné pohybové stereotypy.

Samostatně tento workshop v nabídce akcí nemáme, protože je součástí certifikovaného kurzu Mat 3. Webinář je tedy mimořádnou příležitostí seznámit se podrobně s touto pomůckou.

podrobnosti


ONLINE: Znáte dobře Sball?

Sball 30 cm

Sball (nebo overball) patří mezi základní pilates pomůcky. Samostatně tento workshop v nabídce akcí nemáme, protože je součástí certifikovaného kurzu Mat 3. Webinář je tedy mimořádnou příležitostí seznámit se podrobně s touto pomůckou, a to způsobem, který využívá Balanced Body University ve svém programu Balanced Body Programming System.

Naučíte se nejen nové cviky, ale také užitečné tipy, jak sestavit lekci jednoduše a kreativně. Sball je úžasná pomůcka se kterou se dají tvořit divy!

podrobnosti


Vzpor v celé své kráse

Plank, vzpor, pozice prkna - zdánlivě jednoduchý cvik s množstvím variant. Tento workshop z vás udělá odborníka na plank. Cvičit ho můžete v různých pozicích, snadno přizpůsobíte jeho náročnost, můžete trénovat výdrž nebo vytvořit plynulou sekvenci několika po sobě jdoucích vzporů.

Workshop je určen komukoli, kdo sám vzpory cvičí nebo je vyžaduje po klientech. Je sestaven tak, aby poznatky mohli využít lektoři pilates, trenéři fitness i zájemci z řad laické veřejnosti.

podrobnosti


Yamuna® Body Rolling workshop

Yamuna balls

Celodenní workshop spojuje 2 základní techniky, Yamuna® Foot Fitness a Yamuna® Body Rolling.

Nejprve probudíte chodidla pomocí Yamuna® Foot Wakers, abyste se dále mohli věnovat celému tělu, od nohou po hlavu. Využijete přitom všechny druhy míčů, které speciálně pro tuto techniku vyvinula Yamuna Zake (USA). Seznámíte se s metodikou body rolling, se specifiky jednotlivých druhů míčů i s možnostmi jejich využití.

podrobnosti


Závěsné systémy: Bodhi - Basic

Při cvičení se závěsnými systémy se obvykle uplatní všechny pilates principy najednou. Vychýlení ze standardních pozic aktivuje svaly centra, pro udržení rovnováhy je třeba preciznost a koordinace. Cvičení s takovou pomůckou rovnoměrně posiluje celé tělo a rozvíjí dynamickou flexibilitu.

Bodhi systém nabízí až 4 závěsné body. Díky velkému množství kombinací lze náročnost tréninku zvyšovat postupně a cvičení tak může být velmi kreativní a různorodé.

podrobnosti