Workshopy

Nová inspirace v myPilates

Připravili jsme pro vás mimořádnou víkendovou akci se zcela novým konceptem. Inspirací nám byla konference Pilates On Tour, kterou pořádá Balanced Body kromě USA také v několika evropských metropolích. Umožníme vám seznámit se s novými pomůckami, vyzkoušet si všechny pilates stroje a zacvičit si s našimi nejlepšími instruktorkami. Současně plánujeme věnovat prostor setkání se s ostatními trenéry pilates a majiteli studií, abychom tak podpořili dobré vztahy ve velké pilates rodině. Zveme všechny na mikulášský pilates víkend!

podrobnosti


Arc Barrel pro pokročilé

arc barrel 3 Arc Barrel se stále více využívá v pilates lekcích a patří již ke standardním pomůckám ve většině pilates studií. Pokud máte zvládnutý základní repertoár cviků, připravili jsme workshop, který přináší další možnosti využití této pomůcky, včetně jeho použití na strojích.

Workshop je určen především instruktorům, kteří již mají s arc barrelem praxi.

 

podrobnosti


Bodhi systém

Všechny pilates principy se uplatní najednou při cvičení s tímto závěsným systémem. Vychýlení ze standardních pozic aktivuje svaly centra, pro udržení rovnováhy je třeba preciznost a koordinace. Tato pomůcka rovnoměrně posiluje celé tělo a rozvíjí dynamickou flexibilitu.

Bodhi systém nabízí až 4 závěsné body. Díky velkému množství kombinací lze náročnost tréninku zvyšovat postupně a cvičení tak může být velmi kreativní a různorodé.

podrobnosti


Challenging Reformer - Balance

Reformer již dávno patří i v České republice ke standardnímu vybavení větších pilates studií. Repertoár cviků na něm je velmi pestrý a náročnost cviků lze přizpůsobit od základních až po skutečně pokročilé. Přesto po nějaké době může nastat okamžik, kdy je třeba se posunout dál... Jednou z možností je využít na stroji ostatní pilates pomůcky.

Workshop je určen instruktorům, kteří jsou již seznámeni se cvičením na tomto pilates stroji a hledají další cesty, jak svým klientům připravit nové výzvy.

podrobnosti


Duet: dva rollery jsou víc než jeden

Duet Spojením dvou rollerů pomocí pevného popruhu vzniká pomůcka, kterou v Balanced Body nazvali Duet.

Můžete na něm cvičit ve všech pozicích a zažijete přitom zcela jiný pocit při provádění známých cviků. Nová forma zpětné vazby napomáhá lepšímu procítění vlastního těla a následně i přesnější autokorekci.

  

podrobnosti


Fitball tak trochu jinak

Fitballaneb Velké míče dokážou velké divy

Pokud chcete i vy poznat jejich kouzlo, neváhejte a přijďte si otestovat sílu středu těla, rovnováhu a koordinaci. Klasické cviky z matwork sestavy se díky velkému míči mohou stát opravdovou výzvou.

podrobnosti


Kouzla s Magic Circlem

Magic circle patří k nejstarším pomůckám pro cvičení pilates. Vytvořil ho sám autor této cvičební metody, J.H.Pilates. V dnešní době se rozšířil Magic Circle i do běžných fitcenter. Na konci workshopu možná budete překvapeni, že neslouží jen ke stlačování... Klienti si tuto variabilní pomůcku zamilují, jen co zjistí, jak jim může pomoci při cvičení.

podrobnosti


Kruhový trénink v pilates

Zdá se Vám nemožné spojení pilates a kruhového tréninku?

Při workshopu si na vlastním těle vyzkoušíte kruhový trénink s různými pomůckami včetně pilates strojů. Naučíte se, podle jakých pravidel kruhový trénink sestavit. Zjistíte, jak můžete využít nejrůznější pomůcky. Objevíte, co všechno můžete v rámci kruhového tréninku svým klientům nabídnout. V neposlední řadě si také užijete zábavné dopoledne.

podrobnosti


MOTR

MOTRMyslíte si, že už Vás jen tak něco nepřekvapí? Pak musíte rozhodně vyzkoušet MOTR!

MOTR (MOvement on The Roller) není jen jakousi variací nebo vylepšením Foam Rolleru. MOTR je nová, inovativní pomůcka, která nabízí větší variabilitu a různorodost cvičení, než si dokážete představit. Je libo funkční trénink? Potrápit rovnováhu? Zpotit se při kardio cvičení? Pracovat na propojení body and mind? Jednoduše posilovat? Trénovat koordinaci? Všechno a mnohem více si můžete splnit v rámci tohoto workshopu s jednou jedinou pomůckou!

podrobnosti


O zeď se vždy můžete opřít

Dřep zády u zdi nebo nácvik na kliky s rukama opřenýma o stěnu - kdo by neznal tyhle jednoduché cviky. Ale je to opravdu všechno, jak lze obyčejnou zeď při tréninku využít?

S pomocí stěny dokážete změnit zažité pohybové stereotypy a vyzkoušíte inovativní cesty ke zlepšení svalové síly, rovnováhy, chůze i dalších forem pohybu.

podrobnosti


Pilates Barre - výzva pro dolní končetiny

Pilates Barre možná připomíná lekce baletu, ale zdaleka není určen jen pro ty, kdo v dětství snili o ladných piruetách a zvedačkách v Labutím jezeře. Své si z workshopu odnesou jak příznivci tance, tak lektoři pilates, ale i klienti, kteří jsou na tuto novinku zvědaví.

Přestože je workshop zaměřen především na práci dolních končetin, nezůstanou opominuty ani paže a celková koordinace pohybu.

podrobnosti


V hlavní roli Arc Barrel

Arc BarrelObjevte mobilitu páteře v celé své kráse. Poznejte nový rozměr flexe, extenze, rotace a laterální flexe pomocí Arc Barrelu. Nebojte se vyzkoušet svou stabilitu na této osobité pomůcce.

 

podrobnosti


Yamuna® Body Rolling workshop

Yamuna balls

Celodenní workshop spojuje 2 základní techniky, Yamuna® Foot Fitness a Yamuna® Body Rolling.

Nejprve probudíte chodidla pomocí Yamuna® Foot Wakers, abyste se dále mohli věnovat celému tělu, od nohou po hlavu. Využijete přitom všechny druhy míčů, které speciálně pro tuto techniku vyvinula Yamuna Zake (USA). Seznámíte se s metodikou body rolling, se specifiky jednotlivých druhů míčů i s možnostmi jejich využití.

podrobnosti


Zkroťte si svůj roller

pilates rollerPilates a roller, perfektní kombinace pro rozvoj svalové rovnováhy

Svalová rovnováha je hlavním stavebním kamenem prevence poranění jak pro sportovce tak i pro běžnou populaci. Svalovou rovnováhu potřebujeme v jakékoliv pohybové aktivitě bez ohledu na věk či profesionalitu. Pilates nabízí vynikající způsob jak vytvořit odpovídající délku a sílu svalů, které jsou důležité pro zdravé držení těla a správné pohybové stereotypy.

podrobnosti


Znáte dobře Sball?

Sball 30 cm

 

Sball je úžasnou pomůckou se kterou se dají tvořit divy! Klasické cvičení, které znáte s overbalem, s ním získává nový rozměr. A to doslova. Sball je totiž vyroben ze speciálního materiálu a navržen tak, aby rozvíjel 3-dimenzionální pohybové učení.

podrobnosti