Odborné semináře
Fyziopilates 1: Hluboký stabilizační systém
První z pěti odborných seminářů a současně základní kámen kurzu Fyziopilates, který je zaměřen na základní teoretické a praktické informace z anatomie a kineziologie hlubokého stabilizačního systému a jejich praktické využití v Pilates cvicích.
podrobnostiFyziopilates 2: Dýchání - najdi novou inspiraci
Kurz Fyziopilates sestává z pěti odborných seminářů, které jsou koncipovány jako nadstavba běžných instruktorských kurzů. Druhý v řadě je zaměřen na základní teoretické a praktické informace z anatomie a kineziologie dýchání a na jejich praktické využití v Pilates cvičení.
Fyziopilates 3: Problémy dolních končetin
Třetí z řady 5 odborných seminářů z cyklu Fyziopilates vede k osvojení základních teoretických a praktických informací z anatomie a kineziologie dolní končetiny. Dále se bude věnovat poruchám funkce dolních končetin a využití Pilates cviků se zaměřením na dolní končetiny.
podrobnostiFyziopilates 4: Problémy ramenního pletence a horních končetin
V pořadí čtvrtý z řady 5 odborných seminářů, které jsou součástí kurzu Fyziopilates, je zaměřen na základní teoretické a praktické informace z anatomie a kineziologie ramenního kloubu a horní končetiny, na využití těchto poznatků při Pilates cvičení a na poruchy funkce ramene a horních končetin.
podrobnostiFyziopilates 5: Problémy krční páteře
Odborný seminář, který uzavírá kurz Fyziopilates, je věnován problematice krční páteře. V úvodu semináře se seznámíte se základními teoretickými a praktickými informacemi z anatomie a kineziologie krční páteře. Dále se budete věnovat poruchám její funkce a využití Pilates cviků souvisejících s krční páteří.
podrobnostiJak vyzrát na diastázu
Diastáza je definována jako rozestup přímého břišního svalu, což má za následek oslabení břišní stěny. Může vzniknout již během raného motorického vývoje dítěte, ale nejčastěji se s ní setkávají ženy po porodu. Zejména ty se následně mohou dostat do začarovaného kruhu, kdy chtějí břišní stěnu cvičením znovu posílit, ale pomocí klasických lehů - sedů vytouženého efektu nedosáhnou. Naopak, situace se horší.
Jak tedy s povoleným bříškem skoncovat? Klientky potřebují především dostat od instruktorky správné informace, pochopit princip a vybavit se potřebnou dávkou trpělivosti. Přijďte na kurz a buďte právě Vy tou instruktorkou, která bude své klientky doprovázet krůček po krůčku na cestě k plochému břichu.
podrobnostiJak vyzrát na hypermobilitu
Hypermobilita je v laickém překladu zvětšený rozsah pohyblivosti kloubů způsobený nedostatečností vaziva. U jedinců s hypermobilitou dochází často k přetěžování pohybového aparátu, a to hlavně z důvodu rychlé unavitelnosti svalů a vazů, které centrují klouby do spravných pozic.
Hypermobilita může být různého druhu - ať už konstituční (rozumí se celotělová) nebo lokální (způsobená například úrazem). Společným rysem ale zůstává, že hypermobilita má neblahý vliv na naše svaly, vazy a klouby. Je třeba si uvědomit, že cvičení s hypermobilními klienty má svá důležitá specifika, kdy vhodnou volbou cviků můžeme pomoci a naopak, nevhodné cviky mohou uškodit.
podrobnostiJak vyzrát na osteoporózu
Osteoporóza, laicky známá jako řídnutí kostí, je stav, který většinou spojujeme se ženami v období menopauzy. Porucha ukládání vápníku v praxi znamená, že se změní struktura kosti a tedy i její funkčnost. Faktorů, které tuto metabolickou poruchu způsobují, je mnohem více než jen věk a menopauza, proto je možné setkat s tímto jevem i u mladých lidí.
Je možné si zachovat aktivní životní styl navzdory této nemoci? Jak přistupovat ke klientům s osteoporózou? Jak vlastně k řídnutí kostí dochází? Odpovědi na tyto i na mnohé další otázky najdete na tomto semináři.
podrobnostiJak vyzrát na skoliózu
Skolióza se z ortopedického hlediska řadí k deformitám páteře, které se rozvíjejí ve všech třech rovinách. Patří k tématům, které u studentů pilates kurzů i u mnoha zkušenějších trenérů vyvolávají smíšené pocity. Na jedné straně skolióza nabízí spoustu zajímavých otázek, na straně druhé často vede instruktory k dojmu, že jsou na klienty se skoliózou "krátcí" a potřebují více informací. Pokud se i ve Vás občas probouzejí pochybnosti, přijďte si informace doplnit na specializovaný seminář, abyste v této problematice získali větší jistotu.
podrobnostiKyfóza vs. lordóza
Vertebrogenní obtíže jsou dnes již nedílnou součástí života většiny lidí. Obrovský pohybový deficit dnešní „sedící populace“ s sebou přináší řadu problémů celého pohybového aparátu a promítá se do kvality držení těla.
Problémy se zády se bohužel nevyhýbají ani dětem, u kterých stále častěji pozorujeme různé typy vadného držení těla - plochá záda, zvětšenou hrudní kyfózu, zvětšenou bederní lordózu či skoliotické držení.
podrobnostiObjevte pánevní dno
Pánevní dno je součástí core (inner unit), středu těla, hlubokého stabilizačního systému. Je základním kamenem a impulsním centrem, které koordinuje vzpřímené držení těla.
Pánevní dno to má těžké:
- Musí být pevné, aby z vás nevypadly vnitřní orgány.
- Musí být ale také pružné, aby jím mohly odcházet z těla odpadní látky.
Když tyhle dvě polohy nezvládá, projevuje se to buď tím, že toho moc pouští ven (inkontinence) nebo toho zase moc drží vevnitř a napětí z něj se přenáší do celého těla.
To vše se může projevit bolestmi v bedrech, kyčlích, SI skloubení, kolenou, nebo jako potíže s dýcháním, vyhřeznutím dělohy, hemoroidy, neschopností erekce u mužů. Nejlepší začátek cesty za zdravým pánevním dnem je objevení toho, z čeho se skládá a jak funguje.
podrobnostiYamuna® Body Rolling workshop
Celodenní workshop spojuje 2 základní techniky, Yamuna® Foot Fitness a Yamuna® Body Rolling.
Nejprve probudíte chodidla pomocí Yamuna® Foot Wakers, abyste se dále mohli věnovat celému tělu, od nohou po hlavu. Využijete přitom všechny druhy míčů, které speciálně pro tuto techniku vyvinula Yamuna Zake (USA). Seznámíte se s metodikou body rolling, se specifiky jednotlivých druhů míčů i s možnostmi jejich využití.
podrobnosti