Odborné semináře

Fyziopilates 1: Hluboký stabilizační systém

První z pěti odborných seminářů a současně základní kámen kurzu Fyziopilates, který  je zaměřen na základní teoretické a praktické informace z anatomie a kineziologie hlubokého stabilizačního systému a jejich praktické využití v Pilates cvicích.

podrobnosti


Fyziopilates 2: Dýchání - najdi novou inspiraci

Kurz Fyziopilates sestává z pěti odborných seminářů, které jsou koncipovány jako nadstavba běžných instruktorských kurzů. Druhý v řadě je zaměřen na základní teoretické a praktické informace z anatomie a kineziologie dýchání a na jejich praktické využití v Pilates cvičení.

podrobnosti


Fyziopilates 3: Problémy dolních končetin

Třetí z řady 5 odborných seminářů z cyklu Fyziopilates vede k osvojení základních teoretických a praktických informací z anatomie a kineziologie dolní končetiny. Dále se bude věnovat poruchám funkce dolních končetin a využití Pilates cviků se zaměřením na dolní končetiny.

podrobnosti


Fyziopilates 4: Problémy ramenního pletence a horních končetin

V pořadí čtvrtý z řady 5 odborných seminářů, které jsou součástí kurzu Fyziopilates, je zaměřen na základní teoretické a praktické informace z anatomie a kineziologie ramenního kloubu a horní končetiny, na využití těchto poznatků při Pilates cvičení a na poruchy funkce ramene a horních končetin.

podrobnosti


Fyziopilates 5: Problémy krční páteře

Odborný seminář, který uzavírá kurz Fyziopilates, je věnován problematice krční páteře. V úvodu semináře se seznámíte se základními teoretickými a praktickými informacemi z anatomie a kineziologie krční páteře. Dále se budete věnovat poruchám její funkce a využití Pilates cviků souvisejících s krční páteří.

podrobnosti


Jak vyzrát na diastázu

diastaza_1


Diastáza je definována jako rozestup přímého břišního svalu
, což má za následek oslabení břišní stěny. Může vzniknout již během raného motorického vývoje dítěte, ale nejčastěji se s ní setkávají ženy po porodu. Zejména ty se následně mohou dostat do začarovaného kruhu, kdy chtějí břišní stěnu cvičením znovu posílit, ale pomocí klasických lehů - sedů vytouženého efektu nedosáhnou. Naopak, situace se horší.

Jak tedy s povoleným bříškem skoncovat? Klientky potřebují především dostat od instruktorky správné informace, pochopit princip a vybavit se potřebnou dávkou trpělivosti. Přijďte na kurz a buďte právě Vy tou instruktorkou, která bude své klientky doprovázet krůček po krůčku na cestě k plochému břichu.

podrobnosti


Jak vyzrát na hypermobilitu

Hypermobilita je v laickém překladu zvětšený rozsah pohyblivosti kloubů způsobený nedostatečností vaziva. U jedinců s hypermobilitou dochází často k přetěžování pohybového aparátu, a to hlavně z důvodu rychlé unavitelnosti svalů a vazů, které centrují klouby do spravných pozic.

Hypermobilita může být různého druhu - ať už konstituční (rozumí se celotělová) nebo lokální (způsobená například úrazem). Společným rysem ale zůstává, že hypermobilita má neblahý vliv na naše svaly, vazy a klouby. Je třeba si uvědomit, že cvičení s hypermobilními klienty má svá důležitá specifika, kdy vhodnou volbou cviků můžeme pomoci a naopak, nevhodné cviky mohou uškodit.

podrobnosti


Jak vyzrát na osteoporózu

Osteoporóza, laicky známá jako řídnutí kostí, je stav, který většinou spojujeme se ženami v období menopauzy. Porucha ukládání vápníku v praxi znamená, že se změní struktura kosti a tedy i její funkčnost. Faktorů, které tuto metabolickou poruchu způsobují, je mnohem více než jen věk a menopauza, proto je možné setkat s tímto jevem i u mladých lidí.

Je možné si zachovat aktivní životní styl navzdory této nemoci? Jak přistupovat ke klientům s osteoporózou? Jak vlastně k řídnutí kostí dochází? Odpovědi na tyto i na mnohé další otázky najdete na tomto semináři.

podrobnosti


Jak vyzrát na skoliózu

Skolióza se z ortopedického hlediska řadí k deformitám páteře, které se rozvíjejí ve všech třech rovinách. Patří k tématům, které u studentů pilates kurzů i u mnoha zkušenějších trenérů vyvolávají smíšené pocity. Na jedné straně skolióza nabízí spoustu zajímavých otázek, na straně druhé často vede instruktory k dojmu, že jsou na klienty se skoliózou "krátcí" a potřebují více informací. Pokud se i ve Vás občas probouzejí pochybnosti, přijďte si informace doplnit na specializovaný seminář, abyste v této problematice získali větší jistotu.

podrobnosti


Kyfóza vs. lordóza

Vertebrogenní obtíže jsou dnes již nedílnou součástí života většiny lidí. Obrovský pohybový deficit dnešní „sedící populace“ s sebou přináší řadu problémů celého pohybového aparátu a promítá se do kvality držení těla.

Problémy se zády se bohužel nevyhýbají ani dětem, u kterých stále častěji pozorujeme různé typy vadného držení těla - plochá záda, zvětšenou hrudní kyfózu, zvětšenou bederní lordózu či skoliotické držení.

podrobnosti


Objevte pánevní dno

Pánevní dno je součástí core (inner unit), středu těla, hlubokého stabilizačního systému. Je základním kamenem a impulsním centrem, které koordinuje vzpřímené držení těla.

Pánevní dno to má těžké:

  • Musí být pevné, aby z vás nevypadly vnitřní orgány.
  • Musí být ale také pružné, aby jím mohly odcházet z těla odpadní látky.

Když tyhle dvě polohy nezvládá, projevuje se to buď tím, že toho moc pouští ven (inkontinence) nebo toho zase moc drží vevnitř a napětí z něj se přenáší do celého těla.

To vše se může projevit bolestmi v bedrech, kyčlích, SI skloubení, kolenou, nebo jako potíže s dýcháním, vyhřeznutím dělohy, hemoroidy, neschopností erekce u mužů. Nejlepší začátek cesty za zdravým pánevním dnem je objevení toho, z čeho se skládá a jak funguje.

podrobnosti


Yamuna® Body Rolling workshop

Yamuna balls

Celodenní workshop spojuje 2 základní techniky, Yamuna® Foot Fitness a Yamuna® Body Rolling.

Nejprve probudíte chodidla pomocí Yamuna® Foot Wakers, abyste se dále mohli věnovat celému tělu, od nohou po hlavu. Využijete přitom všechny druhy míčů, které speciálně pro tuto techniku vyvinula Yamuna Zake (USA). Seznámíte se s metodikou body rolling, se specifiky jednotlivých druhů míčů i s možnostmi jejich využití.

podrobnosti